30. 05. 2014.

Komplimenti ili pogrdni pridjevi

U modernom stilu življenja, kakvom se većina prilagođava, teško je razlikovati kompliment od pogrdnog pridjeva. Dok je jednima poistovjećivanje sa životinjama kompliment, drugima je to uvreda. Moderni stil življenja nas je i doveo do toga da komplimente trpamo u jednu riječ, a ne u jednu rečenicu, pa što kompliment izgleda jednostavnije, to je bolje. Ko će se još zamarati da razumije prosto proširenu rečenicu.

Kompliment koji se najviše koristi po društvenim mrežama, a nije vezan za životinje jeste 'lutka/o'. Promatrajući lutku može se zaključiti da je to "osoba" prazne glave, sva od plastike i služi samo za izloga. U Amsterdamu, recimo, na takve lutke se i ne kačaju odjevni predmeti, čak šta više poželjno je da odjevnih predmeta bude što manje. Takav jedan kompliment je veoma poželjan i svi ga sa nestrpljenjem iščekuju.

"Tu kurave u izlozi sedu,
ćutu, pušu, prolaznike gledu,
sedu gole ili u negliže
mušterije da im priđu bliže."
Poistovjećivanje sa životinjama ima dva ishoda, pozitivno ili negativno. Sve zavisi od toga koju životinju izaberete za kompliment. Opet su to oni kratki komplimenti, tipa 'mačko' i 'ribo'. Jedina stvar koja povezuje ove dvije životinje su brkovi, a nisam siguran da se ijedna djevojka osjeća lagodno zbog viška muških hormona. Ja sam jednom posvetio status djevojkama sa brkovima i zauzvrat sam dobio kompliment da sam đubre. Birajući između brkova i đubriva, mislim da bi se većina odlučila za ovo drugo jer pospješuje rast povrća i ostalih biljki, veoma bitnih za život. Kompliment 'mačko' se, prema statistici, veoma češće koristi, pa kako bi djevojke što više ličile na dotične svoje nokte njeguju u tom stilu.

Mačka i po
Ima još tih "finih" komplimenata, ali red je došao i na one pogrdne. 'Koza' i 'krava' su jako nepoželjni komplimenti. Čak šta više koriste se da bi nekoga uvrijedila, isključivo u te svrhe. Sa moje tačke gledišta, te dvije životinje su me odhranile, i za života im se ne mogu zahvaliti. Jedino što mi se nameće iz ženske perspektive zašto je to uvreda, jeste ljubomora. Niti krava, niti koza se ne stide svoga sala, za sise ih vuče ko stigne i ne ljute se, a daju nam i mlijeko i kajmak i sir i đubrivo (to je ona moja karakteristika). U odnosu na mačke i ribe imaju mnogo više prednosti, ali su ipak nepoželjne.

Konj je jedna jako plemenita životinja, jaka i izdržljiva. Jedan konj za sedam dana pojede dvije kocke šećera, dok to običan čovjek pojede uz jutarnju kafu. To je mnogo manje u odnosu na čovjeka, a mnogo veći teret mogu prenijeti i povući u odnosu na čovjeka. Narvno, kao  'krava', 'koza' i 'konj' se koristi kako bi se uvrijedio neko. Za mene je to više vrijeđanje konja kada ga porediš sa čovjekom, i ko učini to poređenje treba ga upregnuti u zaprežno vozilo, pa da vidimo koliko će izdržati.

Da u BiH postoji internet zakon, Udruženje za zaštitu životinja bi nam ukinulo facebook.

Naravno da svaka od ovih životinja ima svoje vrline i mane, kao i ljudi, ali se svakako mogu pronaći bolji i ljepši komplimenti, poređenja pa da se upute nekome. Ne bi bilo loše da se ti vidici malo otvore i da se počnu vrednovati istinske stvari, među kojima su i komplimenti. 

Više na: http://drarslanagic.blogspot.com/

12. 05. 2014.

Ljubavni život sportista

Ljubavni odnosi se razlikuju od osobe do osobe, pa ako grupišemo te osobe po sportu onda dobijemo malo drugačije kategorije ljubavnih odnosa. U biti to bi izgledalo ovako:

Vaterpolisti vole kombinovanu igru, vrlo brzu i grubu. Teren im je uvijek vlažan, a mogu i da izdrže dugo u goloj vodi. Preferiraju niske udarce, hvatanje za kukove i nikada se ne vuku za kosu, to je zaštićena zona. Njihov partner je bar uvjeren u to da su se okupali prije odnosa.

Ragbisti su ti koji su izmislili hardcore ljubavni odnos. Ne mare da se uhvate u koštac sa partnerom. Uvijek zapnu i nogama i rukama, guraju najjače što mogu. Vrlo su kolegijalni i nekada posao odrađuju po dvojica ili čak više njih. Vrlo su cijenjeni zbog svoje upornosti i kada postignu pogodak, vrijedi više nego li kod ostalih sportista.

Košarkaši preferiraju igru 2 na 2 jer tada najlakše zabijaju. Kod igre 1 na 1 pokazuju svoje individualne sposobnosti, ali tada znaju napraviti grešku u koracima i gube loptu, dok kod igre 2 na 2 pomaže im  suigrač i timski lakše iznesu teret do kraja. Ukoliko odigraju neriješeno, uvijek imaju produžetke da poprave stvari.

Odbojkaši su ti koji vole eleganciju i preciznost. Ne rade ništa na prvu loptu. Sve se odigrava na treću. Dobro se brane i protivnike zabijaju iz kontre, to im najbolje ide. Prsti su im veoma razrađeni i njima guraju tamo gdje protivnik ne može stići loptu. Ako su akciju završili u 2 poteza to znači da im je već sve servirano i mogu ranije završiti akciju.


Fudbaleri su tehnički potkovani i vole preciznost. Ukoliko na nekom dijelu terena ima više trave nego li inače to im usporava igru i ne mogu doći do izražaja. Veoma su dobri individualci, protivnika znaju olako izbaciti iz ravnoteže i baciti ga na pod. Sa druge stranu znaju uletjeti klizeći sa dvije noge što protivnika izdiže u vazduh. Uglavnom, majstori su za promjenu ritma i položaja.

Šahisti su smireni i uvijek odugovlače. Mnogo razmišljaju prije nego li povuku potez. Iako to nervira protivnika, oni  rijetko griješe kada naprave potez. Zbog svoje sporosti dobijaju malo poena, ali im karijera dugo traje. Najlošiji potez koji šahista može napraviti jeste da dadne konja za kraljicu, ali to se rijetko dešava.


Skakači sa motkom se uvijek oslanjaju na svoju motku, u nju polažu svoje nade kako bi doživjeli vrhunac. Ljubavni odnos vam kao skok sa motkom - skačeš dok imaš motku. Svoje suparnike uvijek dobiju za koji centimetar više.

Trkači su podijeljeni u dvije skupine i to na one koji su ograničeni na 10 sekundi i na maratonce koji mogu izdržati i preko 2 sata. U svakom slučaju ono što je sigurno da samo sebe iscrpe, a za protivnika se ne zna.
I nije ti to za neku pohvalu :)

Više nahttp://drarslanagic.blogspot.com/